22 Ocak 2015 Perşembe

WhatsApp'a artık bilgisayardan girebileceksiniz.


Bir çok kişinin vazgeçilmezi WhatsApp, Mobil dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması haline gelince, web sürümü ile giriş yapılabileceğini duyurdu.

Bu duyuruyu bizzat firmanın patronu tarafından yapıldı. Kullanıcıların da sabırsızlıkla beklediği WhatsApp'ın web sürümü resmen hayata geçmiş oldu. Tabi ilk adım olarak kullanıcıların halen ortalarda görünmeyen en son sürümü mobil cihazlarına yüklemeleri gerekiyormuş.

WhatsApp Uygulamasını kurduktan sonra menüden WhatsApp Web kısmına giriyorsunuz ve kaynak linkindeki barkodu taradıktan sonra web uygulaması mobil uygulama ile eşleşerek kullanıma hazır hale gelmiş oluyor.

Bu durum aslında ayrı bir uygulama olarak değil bir yansıtma olarak çalışacak. Henüz deneme şansımız olmadı ancak Jan Koum'un açıklamalarından akıllı telefonunuzda uygulamanın açık olması gerektiği ve her iki tarafın da internete bağlı olması gerektiği anlaşılıyor. Yani WhatsApp Web bir nevi uzak masaüstü uygulaması gibi çalışacak. Çünkü sadece Android, BlackBerry, BlackBerry 10 ve Windows Phone işletim sistemi ile uyumlu olması ve iOS platformunun bazı kısıtlamalar nedeniyle devre dışı kalması bunu destekliyor.

Bağımsız bir web uygulamasından ziyade mobil uygulamaya bağlı bir sürüm olsa da zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiren ve iMessage gibi bilgisayarından ayrılmadan sohbet etmek isteyenler için yine de bir alternatif sayılabilir.

Deneme fıratı olanlar kullanım hakkında bilgilerinizi yorum olarak bizimle paylaşırlarsa mutlu oluruz.

WhatsApp resmi sitesini ziyaret etmek için BURAYI tıklayabilirsiniz

Bu konumuza google ve benzeri arama motorlarında whatsaap son sürüm, whatsaap indir, whatsaap destekleyen telefonlar, whatsaap web girişi, bilgisayarda whatsaap, whatsaap nedir, whatsaap sahibi kim, whatsaap telefon, whatsaap nasıl kullanılır, vatşap, whatşap gibi arama sorgularıylada ulaşabilirsiniz..

0 Yorum:

Yorum Gönder