8 Ocak 2015 Perşembe

Erkeklerin kadınlarda bulduğu 7 çekici şey

Sizler seksi bir iç çamaşırının içinde ya da sıra dışı bir makyaj yaptığınızda kendinizi çekici buluyor olabilirsiniz. Fakat işin içine erkekler girince olay tamamen değişiyor. Kadınların çekici olduklarını düşündüğü pek çok şey erkekler tarafından beğenilmiyor.

Peki, erkekler kadınlarda en çok neyi çekici buluyor? Dadlum.com olarak erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu 7 şeyi araştırıp yazdık. Beyaz ve parlak dişler, kırmızı dudaklar, etkileyici ses tonu ve daha fazlası bu listede!

İşte erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu 7 şey..

Kumral saç rengi
Sarı saçlar her zaman popüler olabilir fakat erkeklerin gözünde yeteri kadar çekici değil. 2008 yılında yapılan bir araştırmada erkeklerin kumral kadınlardan daha çok hoşlandıkları ve sarışınlara oranla kumralları daha çok tercih ettikleri ortaya çıktığını görüyoruz.

Beyaz ve parlak dişler
Yapılan bir araştırmaya göre beyaz ve parlak dişlere sahip kadınların, erkekler tarafından çekici bulunuyor. Araştırmaya göre erkekler, sararmış ve kötü görünen dişlere sahip kadınlardan da hiç hoşlanmıyor. Ancak yapılan bir başka araştırmada ise aşırı derecede parlayan beyaz dişlere sahip kişiler, doğal beyaz dişlere sahip kişilere göre daha az çekici bulunuyor.

Kırmızı ruj
İncecik ve dümdüz vücut tipine sahip kadınlar, podyumların vazgeçilmezi olabilir. Ancak Yeni Zelanda'da yapılan bir araştırmada erkeklerin geniş kalçalarla orantılı bel ölçüsüne sahip kadınlara bayıldığını ortaya koydu.

Etkileyici ses
Yapılan bir araştırmaya göre erkekler, buğulu ve etkileyici ses tonuna sahip kadınları daha çekici buluyor. Bu sebeple zaman zaman arkadaşlarınızla yaptığınız bebek gibi konuşmaktan, partnerinizin ya da hoşlandığınız kişinin yanında yapmaktan kaçının.

Daha az makyaj
Kadınlar, aşırı makyajın erkekler tarafından beğenildiğini düşünür. Ancak yapılan bir araştırma bunun tam tersini söylüyor. Araştırmada yüzlerine farklı derecede makyaj yapılmış kadınların fotoğrafları kadın ve erkek gruplarına gösterildi ve en çok hangisini beğendikleri soruldu. Araştırmanın sonucunda ise faha az makyaj yapılmış kadınların daha çekici bulunduğu ortaya çıktı.

Uzun kollar
Belki kulağınıza tuhaf gelebilir fakat kolları uzun olan kadınlar erkekler tarafından daha çekici bulunuyor.

Bizden şimdilik bu kadar. Erkek takipçilerimiz aşağıdaki yorum alanını kullanarak bir kadında en çekici buldukları yönleri yazabilirler.

1 yorum:

  1. o kadar yanlızımki.. benimki kız olsun yeter :)

    YanıtlaSil